Pomoc potrzebującym.

Posłannictwo Kościoła, a co za tym idzie  posłannictwo danej wspólnoty parafialnej  polega głównie na głoszeniu radosnej nowiny o zbawienui... To jednak nie wszystko.   Wiara bez uczynków jest martwa. Tak poucza nas Słowo Boże.  Wszyscy jesteśmy wezwani do miłości rozumianej jako pomoc drugiemu człowiekowi.  Powinno to być realizowane indywidualnia jak również wspólnotowo.

W  naszej parafii od kilku lat działa Parafialna Caritas.  I choć nasza działalność jest ograniczona w zasoby pomagamy jak potrafimy...

Do działalności Carita na stałe już wrosły świąteczne odwiedziny  seniorów z dobrym słowem i skromnym upominkiem. Odwiedzinami obejmujemy ok. 65 osób...

W parafii działa bank żywności, który w ciągu miesiąca rozprowadza ok. 2 ton żywności. Wydawanie odbywa się dwa razy w miesiącu.  Niektórym starszym osobom jedzenie jest przekazywane do domu.  Muszę przyznać, że zorganizowanie transporu, załaduneki i rozładunek jest dla nas nie małym wezwaniem. Ale robimy to bo chcemy pomagać. 

Czasami organizujemy zbiórki pieniężne aby uzyskać środki  na pokrycie  kosztów związanych z abonamentem w Wielkopolskim Banku Żywności a także  wykupienia lekarstw do osób chorych.  Pomagają nam w tym akcje ,,kadzidełko" , ,,Palma wielkanocna'',  czy też rozprowadzanie świec Caritas.

Ostatnio organizowaliśmy środki finansowe dla Michała, który uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu.  

Sporadycznie wspieramy potrzebujących odzieżą. 

Jako Caritas zdajemy sobie sprawe, że potrzeb jest dużo a środków nie koniecznie...  Ale robimy co możemy i co w naszej mocy. Wiemy, że nie jesteśmy wstanie wszystkich zadowolic, tym bardziej, że społeczeństwo jest raczej roszczeniowe niż altruistyczne. Mamy jednak nadzieję, że choć trochę ulżymy w niedoli potrzebującym. Jesteśmy też otwarci na nowe siły, które zasilą nasze szeregi Caritasu.  Ufamy, że znajdą się tacy, którzy zasilą środkami i pomocną dłonią. Serdecznie zapraszamy do współpracy a potrzebującym życzymy   aby  doznali wsparcia  i żyli duchem wdzięczności za otrzymanom pomoc. 

Jeśli jesteś w realnej potrzebie zgłoś się do naszego Caritasu. Jeśli będziemy w możności udzielenia pomocy wówczas ją otrzymasz. Jeśli przerośnie to nasze możliwości to prosimy o wyrozumiałość.  Mamy wiele ograniczeń...  Bądź jednak dobrej myśli. 

 

                                                                 Przewodnicząca Caritas Parafialnej:

                                                                       Barbara Zaręba

c.d.n.