Schola to grupa, której celem jest wysławianie Boga, modlitwa przez muzykę oraz pomaganie w tej modlitwie innym. Do zadań Scholi należy oprawa muzyczna liturgii parafialnej i czynny udział w niedzielnych Mszach Świętych, ważniejszych świętach i uroczystościach związanych z przeżywaniem roku liturgicznego. Tyle w ogólności…. A my?

Jako grupa jesteśmy spadkobiercą ducha i tradycji zespołu „Valorous Wielkie Serca”, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do założenia i rozwoju zespołu (w szczególności za wieloletnie zaangażowanie Romka Nowaka).

W chwili obecnej liczmy już klikunastu członków i nadal się rozwijamy - tak jakościowo, jak i ilościowo. Nasz przekrój wiekowy to 6-11 lat, ale nie ma ani dolnej, ani górnej granicy wieku. Młodsi jak i starsi są równie mile widziani.

Aktualnie chwalimy się instrumentalium:

• wokale - soprany, alty i tenory :)
  • djembe - to taki afrykański bęben :)
  • gitara akustyczna/klasyczna - tak, to nie to samo :)
  • gościnnie klawisze - dzięki Tomku :)
  • czasem dzwonki rurowe i inne przeszkadzajki :)

Uczymy się grać również na innych instrumentach, ale na razie nie idzie nam tak dobrze żeby zaprezentować się na mszy.

P.S. Marzą nam się skrzypce, tylko skrzypka nam jeszcze Pan Bóg nie podesłał :)

Gramy na mszy świętej dziecięcej w niedziele o 11.30.

Zazwyczaj próby startują godzinę przed mszą świętą, tj. o 10.30, ale jeśli istnieje taka potrzeba zwołujemy się również na inny dzień.

Opiekunem scholi jest Maciej Ilnicki - (+48) 695-551-193 - maciej.ilnicki@gmail.com

Jeśli masz ochotę zaśpiewać lub zagrać z nami. Zapraszamy! Wystarczy, że przyjdziesz na próbę.

Zawsze aktualny śpiewnik znajdziesz tutaj.

Spokojnie, nie musisz drukować od razu całości. Teksty zawsze mamy również na slajdach.

Przyjdź i przekonaj się, że śpiew jest jak podwójna modlitwa :)