Kawiarenka parafialna

"Przeto czy jecie,czy pijecie,czy cokolwiek innego czynicie,wszystko na chwałę Bożą czyńcie"

1 Kor 10,31

Tak i nasza Kawiarenka powstała na chwałę Bożą i ku większej integracji wszystkich parafian.

Zaczęło się wszystko jeszcze w 2018 roku od comiesięcznych spotkań w I Sobotę miesiąca, po modlitwie różańcowej. Spotykaliśmy się przy kawie i dobrym ciachu aby wspólnie pożartować,pośpiewać stare piosenki, powspominać  historie związane z naszym osiedlem.

Był także koncert kolęd i występ kabaretu Klubu Seniora z Poznania oraz warsztaty kulinarne dla młodzieży. Powoli rozrasta się grupa wolontariuszy chcących zaangażować się w pracę kawiarenki. W tej chwili mamy kilka osób,które co niedzielę pieką ciasta i przygotowują pyszną kawę z ekspresu. Cały czas zapraszamy nowe osoby do współpracy  Od 2019 roku Kawiarenka działa w każdą niedzielę po mszy świętej o godzinie 9.30 w salce parafialnej Kana Galilejska,natomiast latem w pięknej drewnianej altanie.  Ideą Kawiarenki jest przede wszystkim SPOTKANIE, kawa i ciasto to tylko pretekst aby wyjść do innych,zamienić kilka słów z sąsiadem, poznać kogoś,podzielić się swoim pomysłem na wspólnotę a także porozmawiać o swoich problemach.  Zapraszamy wszystkich parafian i gości (kiedy już będzie taka możliwość) do naszej kawiarenki bo każdy jest tu mile widziany.

Danuta Patynek