Może  ktoś się zdziwił, że taka nazwa jak kino parafialne i związana z tym   służba istnieje przy kościele parafianym.  I choć brzmi to trochę szumnie to jednak jest to prawda, bo przecież jeśli w parafii wyświetla się jakieś filmy na dużym ekranie i są widzowie i ktoś obsługuje salę i projekcję filmu to przecież nie można inaczej tego nazwać. 

Jednak małe wyjaśnienie. Filmy są wyświetlane raz w miesiącu. Zazwyczaj w drugi czwartek miesiąca w salce ,,Kana Galilejska", która gdy potrzeba służy na spotkania i katechezy, a  kiedy trzeba to zmienia się w ,,kawiarenkę parafialną'' no i oczywiście w ,,salę kinową'' gdy jest do obejżenia dobry film o przesłaniu chrześcijańskim. Dbamy o to by filmy były zawsze ciekawe i wartościowe. Wstęp jest zawsze w gratisie jak również  ciacho i herbata lub kawa.  Dbamy również o to aby zachować procedury prawne. Dany film jest wyświetlany, kiedy wcześniej na jego projekcję otrzymamy licencję. 

Zachęcamy do korzystania z tej prostej i wartościowej formy  wypoczynku przy jednoczesnej formie pokrzepienia duchowego.   Zaprasza jak zawsze proboszcz ale również Jarek i Kaziu nasi odpowiedzialni za to dzieło. Do zobaczenia :)