Magnesy Parafialne - nasza parafia w Radiu Emaus

Konkurs na najlepszą inicjatywę parafialną.
Inicjatywy parafialne - Po prostu dobry pomysł. Kwiecień 2013- Bolechowo
Radiu Emaus 89.8 FM - POSŁUCHAJ

Gminne akcenty na V Ogólnopolskim Festiwalu Dobrego Smaku.

Piąta, jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku odbyła się w Poznaniu w dniach 12-15 sierpnia 2011.

Pierwszego dnia festiwalu gmina Czerwonak przygotowała stoisko promocyjne, na którym można było zakupić "4Czerwce", otrzymać drobne gadżety reklamowe, dowiedzieć się kim jest Flamcio oraz poznać kalendarz planowanych wydarzeń. Dla dzieci zorganizowany został konkurs „Gdzie mieszkają Ptaki Czerwonaki”, przypominający o adoptowanym przez gminę Flamingu chillijskim (zwanym potocznie Czerwonakiem) a na ekranie sceny głównej wyświetlono prezentację regionu, na którą składały się lotnicze ujęcia gminy.

Wieczorami na scenie królowali muzycy. Jazz i folk były dominującymi nurtami, ale coś dla siebie znaleźli również miłośnicy piosenki literackiej oraz najmłodsze grono słuchaczy, dla którego wystąpił  dziecięco – młodzieżowy zespół Valorous Wielkie Serca z Bolechowa. Zespół powstał w lutym 2010, a jego stały skład tworzy dziesięć osób w wieku 7-17 lat. Grupa wykonuje covery, jak i utwory własne również w języku angielskim i francuskim. Pomimo deszczowej aury zespół rozgrzewał atmosferę przez niemal godzinę.

Więcej informacji.

Targi Sakralia - tam pokazywali naszą stronę

Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów SAKRALIA rozpoczęły się 8 listopada w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i trwały do 10 listopada.

Ornaty, witraże, organy, obrazy, a także systemy ogrzewania świątyń i systemy informatyczne - tam prezentowano naszą stronę parafialną jako jako dobry przykład nowoczesnej komunikacji z parafianami.

Zobacz naszą stronę zaraz na początku reportażu:  Polsat news - innowacyjne parafie.

Przewodnik Katolicki - Wybudować dom Panu

"Wybudowac dom Panu" - informacja u budowie kościoła oraz rozmowa z księdzem proboszczem.

Przewodnik Katolicki.

Radio Emaus - II. Festyn Parafialny