Nasz zespół śpiewa na Chwałę Bożą już od kilku lat. Co niedzielę, na młodzieżowej Mszy Św. o godz. 9.30 staramy się, by nasze pieśni stawały się prawdziwą modlitwą zbliżającą nas i wszystkich obecnych w Kościele do Boga, by otwierały serca na Jego Miłość i wypełniały je Jego Radością.

Jesteśmy już kilkunastoosobową grupą, ale ciągle się rozwijamy i cieszymy się, gdy dołączają do nas nowe osoby. Zapraszamy zatem wszystkich, którzy chcieliby z nami śpiewać lub grać na jakimś instrumencie! Jesteśmy scholą młodzieżową, więc czekamy na młodych duchem, którzy ukończyli przynajmniej kilka klas szkoły podstawowej ;-) Podejdźcie do nas przed Mszą Św. lub przyjdźcie na jedną z naszych prób!

Spotykamy się w piątkowe wieczory. Ćwiczymy dzielnie, by coraz lepiej śpiewać i grać. Pani Gosia profesjonalnie pracuje nad naszą dykcją i emisją głosu, a dzięki jej ćwiczeniom nie tylko się rozwijamy, ale mamy też dużo radości ;-) Pomaga nam też w nauce śpiewania na dwa głosy! Coraz częściej nam się to już nawet całkiem nieźle udaje ;-)

W śpiewie towarzyszy nam keyboard, gitara, flet poprzeczny, ukulele i instrumenty perkusyjne. Czasami bywa więc głośno…

Piątkowe próby, mimo zmęczenia po całym tygodniu są dla nas dobrym początkiem weekendu. Śpiew dodaje nam energii, a poza tym często mamy przecież wiele tematów do nadrobienia z całego tygodnia, co często czynimy przy dobrej herbacie i małym „conieco”. Staramy się być dla siebie jak rodzina – możemy na sobie polegać i na siebie liczyć. Z kolei w niedzielę, pomimo porannej mobilizacji i wczesnego wstania, gdy wychodzimy po Mszy Św. z Kościoła wiemy, że dzięki śpiewaniu i graniu w zespole dzień jest całkiem inny!

Odpowiedzialna za zespół:

Magdalena Śliwińska