Ogłoszenia Parafialne

XXIXNiedziela zwykła

17.10.2021 r.

 

 

1.

Dziś obchodzimy w naszej parafii Niedzielę Misyjną. Modlimy się  aby ewangelia docierała do ludzkich serc na całym świecie a w naszej ojczyźnie była bardziej odkryta i doceniona, a nie zwalczana.
Ofiary składane w tym dniu podczas mszy św. w całości są przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne. Nie ma dodatkowej składki.

2.

Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe codziennie po mszy św. Różaniec dla dzieci w każdy wtoreki czwartek o godz. 17.30. Bardzo serdecznie zapraszamy.

3.

W najbliższy wtorek 19 października wydawanie żywności dla potrzebujących 16.30 – 18.00. Wydawanie numerków od godz. 15.00.

4. Msza św. w środę o godz.  8.00.
5. Z okazji dnia zadusznych można już składać wymienianki. Do listy  osób za, które będziemy się modlić proszę koniecznie dopisać miejscowość i koniecznie w tym roku nazwę ulicy. Będziemy się spotykać w mniejszych grupach jeżeli zajdzie taka potrzeba. Jest to bardzo ważne do poukładania wymienianki na poszczególne dni i miejscowości i ulice. Jest też wielka prośba aby nazwiska i imiona napisać bardzo wyraźnie w mianowniku np. Jan Kowalski wtedy nie będzie pomyłek. Wymienianki proszę składać w biurze parafialnym lub w zakrystii. Dziękuję również za składane ofiary przy tej okazji. Na stoliku są wyłożone kartki na wymienianki.
6. Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego...
7.

Informacja dla rodziców obecnych kl. I i II.
Komunia św. w roku 2023 i 2024 oraz analogicznie kolejne lata będą odbywały się już zawsze w trzecią niedzielę maja. Zmiany są spowodowane niepewnością pierwszego długiego majowego weekendu czego doświadczyliśmy w zeszłym roku z powodu wiadomo czego.

8. Od około trzech lat w naszej diecezji peregrynuje kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Dzieje się to kolejno w każdej diecezji i parafii. Znak ikony Jasnogórskiej ma nam przypomnieć, że mamy duchową Matkę w niebie i obraną królową Polski. Jest tą, która pragnie wstawiać się za nami u Boga i uprosić głębszą wiarę i przemianę życia. Doświadczenie parafii w Polsce pokazuje, że wraz z Maryją przychodzi do parafii niesamowite obdarowanie Boże. Nawiedzenie znaku kopii obrazu MBCz. w naszej parafii odbędzie się w dniach od 23 XI godz. 17.30 do dnia następnego 24 XI godz. 17.00 (wtorek i środa) łącznie z  mszą św. o 24.00 w nocy. Dokładny program przedstawię w najbliższym czasie. Wiąże się to również z dużym wezwaniem dla parafii aby uczcić Maryję jak najpiękniej. Chcemy udekorować ulice… rozwiesić banery… Osoby, które chcą się włączyć proszę o zgłoszenie do ks. Remigiusza lub do swoich sołtysów. Nawiedzenie poprzedzą mini rekolekcje (niedziela – poniedziałek) dotyczące znaczenia Maryi w życiu codziennym i jej możliwości wstawienniczej przed Bogiem. Poprowadzi je ks. Jurek Molewski. 
9. Trwa akcja złomocegiełki na budowę kościoła… Z przed kościoła wywieźliśmy kontener ok. 4 ton  złomu. Bardzo dziękuję i zachęcam nadal do włączania się w akcje…  Został podstawiony pusty kontener.  Za wszelkie dobro i składane ofiary serdeczne podziękowania.  Niech wszystkich Bóg prowadzi i błogosławi.
   

 

 

Ogłoszenia XXVII Niedziela zwykła

1.

Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe codziennie po mszy św.  Różaniec dla dzieci w każdy wtorek i czwartek o godz. 17.30. Bardzo serdecznie zapraszamy.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się również  w tę formę modlitwy w ramach działających w naszej parafii róż żywego różańca oraz grupy rodziców modlących się za dzieci. Więcej informacji i dane kontaktowe można znaleźć na parafialnej stronie internetowej w zakładce ,,Grupy i służby” .

2.

Msza św. w środę o godz. 8.00.

3.

W naszej parafii rozpoczyna działalność program  jestembliskociebie.pl. Służy on do informowania o osobach potrzebujących pomocy w parafii i łączenie z tymi, które mają pragnienie oraz możliwości jej udzielenia. Link do strony można znaleźć również na stronie internetowej parafii. Wszystkich, którzy chcieliby się dowiedzieć więcej o programie "Jestem blisko Ciebie" zapraszamy na spotkanie informacyjne w najbliższy czwartek o godz. 19.30 w salce parafialnej w Bolechowie.

4. Dziś po mszy św. na godz. 9.30 zapisy młodzieży do bierzmowania.
5. Za tydzień obchodzimy kolejny dzień papieski aby bardziej znać nauczanie papieża św. Jana Pawła II. Po mszy św. kto chce, przed kościołem może wesprzeć Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Uzyskane środki przeznaczone będą jak zawsze na stypendia dla zdolnej młodzieży z uboższych rodzin.
6. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Rozalia Popławska zam. Bolechowo Os. ul. Norwida. Pogrzeb odbył się w czwartek. Powstańmy i polećmy go miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu nasz Panie…
7. Polecam najnowszy numer Przewodnika Katolickiego…
8. Trwa akcja złomocegiełki Na placu przy kościele stoi kontener można tan wrzucać odpady metalowe. Za wszelkie dobro i składane ofiary i złom serdeczne podziękowania.