Postanowienia noworoczne.

Z końcem każdego roku pewnie wielu z nas postanawia sobie, że będzie lepiej. Jednakże nie jest to czasami takie proste. Niektórym się udaje, innym nie.

Nieważne czy nasze postanowienia są wielkie czy też nie, trzeba być optymistą i wierzyć w powodzenie postawionych sobie celów, uporczywie dążyć do ich realizacji lecz nie kosztem innych osób. Wiara i nadzieja mogą zdziałać bardzo dużo.

Wczoraj wypaliłam ostatniego papierosa, zjadłam ostatnie ciastko… Od dziś nie palę, nie jem słodyczy, nie kłócę się z najbliższymi o byle drobiazg, jeszcze w tym tygodniu zapiszę się na kurs języka obcego, zacznę chodzić na aerobik itp., itd.

Często początek nowego ro
ku skłania nas do podjęcia takich i wielu innych postanowień. Chcemy coś zmienić na lepsze w życiu i wyznaczamy często Nowy Rok na tę przełomową datę, po tym dniu ma być już inaczej, lepiej. Na początku nowego 2007 roku chcieliśmy Was zapytać: czy macie jakieś postanowienia noworoczne, czy coś w swoim życiu chcecie od dzisiaj zmienić? Czy wyznaczacie sobie jakieś nowe cele każdego roku? I czy umiecie w tym wytrwać, czy też zapominacie o noworocznych postanowieniach już po kilku dniach albo w ogóle ich nie podejmujecie, bo nikt przecież nie powiedział, że 1 stycznia to najlepszy moment na rewolucję w życiu?

Przestanę palić, zadbam o kondycję fizyczną, będę więcej czytał, będę wcześniej wracał z pracy, poświęcej więcej czasu rodzinie i sobie, znajdę w końcu czas na hobby, schudnę - zrzucę kilka kilogramów, nauczę się w końcu tego język, wyleczę zęby, zrobię remont, przeprowadzę się, sprzedam tego starego złoma, nie będę narzekać, ograniczę swoje zakupy, uporządkuję w końcu ten ogród, sprzątnę garaż / strych, wyjadę i odpocznę ...

Przeczytaj z przymróżeniem oka.

Postanowienie 1.
Rok 2001: Będę co niedzielę chodził do kościoła.
Rok 2002: Będę chodził do kościoła tak często, jak będę mógł.
Rok 2003: Codziennie poświęcę parę minut na modlitwę w domu.
Rok 2004: Co wieczór pooglądam TV Trwam.

Postanowienie 2.

Rok 2001: Przeczytam w tym roku 20 wartościowych książek.
Rok 2002: Przeczytam w tym roku 10 wartościowych książek.

Rok 2003: Przeczytam w tym roku 5 książek.

Rok 2004: Dokończę krzyżówkę.

Postanowienie 3.
Rok 2001: Postaram się schudnąć do 80 kg.
Rok 2002: Postaram się schudnąć do 90 kg.
Rok 2003: Postaram się zejść z wagą do setki.
Rok 2004: Stworzę realistyczne podejście do kwestii mojej wagi.

Postanowienie 4.
Rok 2001: Nie będę pił przed 17.00
Rok 2002: Nie tknę butelki przed południem.
Rok 2003: Nie zostanę alkoholikiem.
Rok 2004: Przestanę się spóźniać na spotkania AA.

Postanowienie 5.
Rok 2001: Przestanę wydawać pieniądze bez opamiętania.
Rok 2002: Spłacę pożyczkę jak najszybciej.
Rok 2003: Spłacę pożyczki jak najszybciej.
Rok 2004: Wyjdę z długów do końca roku.

POWODZENIA!