Ks. Proboszcz Remigiusz Kobusiński

Ks. Proboszczurodził się 3.09.1962r. w Krotoszynie.

Wykształcenie:

• wyższe, Papieski Wydział Teologiczny w Poznaniu,
  • egzamin magisterski -  27.06.1987r
  • kurs pastoralny – 3 lata
  • kurs licencjacki – studium podyplomowe z Teologii Życia Wewnętrznego w Prymasowskim Instytucie Teologii Życia Wewnętrznego w Warszawie (3 lata) Absolutorium 23.06.2001r.
  • Technikum Samochodowe w Kaliszu – matura 1982r.
  • Szkoła podstawowa nr 2 w Krotoszynie, ukończona w 1977r.

Praca kapłańska:

• święcenia kapłańskie: z rąk ks. abp. Jerzego Stroby 20.05.1988r. w Poznaniu.
  • Parafia p.w. św. Jadwigi w Grodzisku Wielkopolskim 1988- 1990; młodzież, dzieci, kapelan szpitala, katecheza, ministranci, młodzież do bierzmowania, zespół muzyczny, biuro parafialne
  • Parafia św. Rocha w Poznaniu, 1990-1993; dzieci, młodzież, Odnowa w Duchu św., neokatechumenat, katecheza, zespół muzyczny, biuro parafialne
  • Parafia św. Stanisława Kostki w Poznaniu, 1993-1997; duszpasterz akademicki, katecheza, młodzież do bierzmowania, zespół muzyczny, biuro parafialne
  • Parafia św. Mikołaja w Lesznie, 1997-2000; młodzież, katecheza, ministranci - seniorzy, młodzież do bierzmowania, zespół muzyczny, biuro parafialne
  • Parafia św. Michała Archanioła w Poznaniu od 2000r., młodzież szkół średnich, duszpasterstwo akademickie, biuro parafialne, katecheza, współ-kapelan szpitala, ministranci, zespół muzyczny.

AKTUALNIE:

• Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolechowie mianowany proboszczem 1 lipca 2004 r. Praca samodzielna  bez wikariusza.  Duszpasterstwo ogólne…  oraz specjalistyczne. Opiekun grup lub ich bezpośrednie prowadzenie: ministranci,  grupa  biblijna dla dorosłych, grupy młodzieży przygotowujące się do sakramentu bierzmowania, dzieci  pierwszokomunijne, matki i ojcowie różańcowi.

Proboszczowie:

1. ks. Marian Plewa
  2. ks. Ryszard Kałużny
  3. obecny ks. Remigiusz Kobusiński

Kapłani pochodzący z parafii:

ks. Stanisław Łopuszański

Siostry zakonne: