Róże różańcowe

 

         Moi drodzy. Nazywam się Joanna Ignasiak. Jestem zelatorką w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolechowie od prawie trzech lat, a jak to mówi mój przewodnik duchowy z lat młodzieńczych " Strażniczką Różańca Świętego".         Promuję zamiłowanie do zawierzania swoich problemów, zdrowia, czy troski o naszą parafię, naszych przyjaciół, rodzinę, czy swoją pracę, w miłosierne oblicze Najświętszej Maryi Panny, ponieważ wiele razy bardzo mi ona pomogła, wspierała moich przyjaciół, rodzinę i znajomych. A jeśli jakiekolwiek sprawy nie zostały jeszcze do końca rozwiązane za jej pośrednictwem, to zawsze zyskiwałam od Niej spokój i wiarę, że spawy nie zostaną źle rozwiązane i trzeba czekać na odpowiedni czas ich realizacji.

      Prywatnie jestem mężatką i matką trzech synów. Bardzo kocham swoją rodzinę. Jestem też miłośnikiem zwierząt, kwiatów, dobrej muzyki, wybranych atrakcji wodnych, ciekawych rozwiązań technicznych i praktycznych ich zastosowań w życiu, a zawodowo spełniam się podczas pracy z dziećmi przedszkolnymi. Bardzo lubię także obserwować rozwój młodzieży, z którą mam styczność poprzez pracę charytatywną, czy rodzinę.

 

W naszej parafii prowadzę dwie pełne grupy i jedną niepełną grupę " Róż Różańcowych", w których modlimy się za:

1- parafię i parafian ( rozwój parafii nie tylko materialny, ale także intelektualny i duchowy, zdrowie parafian, nawrócenia, ich praca itp.)

2- pokój na świecie

3- przebłaganie za znieważanie Świętego Oblicza Maryi 

4- prywatne intencje wymawiane, czy modlitwę podczas codziennej modlitwy i Pierwszych Sobót Miesiąca.

 

          Dostrzegam wielką potrzebę rozwijania się naszej grupy " Róż Różańcowych", w których wspólnie się wspieramy codziennym odmawianiem dziesiątki różańca świętego. Każdy uczestnik ma przydzieloną na miesiąc tajemnicę różańca. A osoby zainteresowane zapisem do grupy, czy zadawaniem pytań, zachęcam do skorzystania z mojego adresu e-mail:

 

więcej

Żywy Różaniec oznacza:

  1. Życie według Ewangelii, która jest fundamentem i źródłem życia chrześcijańskiego. Różaniec jest modlitwą ewangeliczną, ponieważ zawiera Modlitwę Pańską i Pozdrowienie Anielskie oraz ewangeliczne Tajemnice naszego odkupienia. Z tego powodu Różaniec nazywamy streszczeniem lub zbiorem najważniejszych prawd Ewangelii. 
  2. Życie wiarą, nadzieją i miłością, należeć bowiem do Żywego Różańca znaczy - wierzyć w istnienie Boga i wierzyć Bogu, który przemawia, ufać Bogu i w Jego dzieło zbawienia oraz kochać Boga, a w Bogu i dla Boga ludzi. (...)
  3. Żywy Różaniec składa się z ŻYWYCH RÓŻ. Każda Róża posiada dwadzieścia osób, z których każda odmawia codziennie jeden dziesiątek różańca czyli jedną tajemnicę, połączoną z rozważaniem. W ten sposób odmawiany jest w Róży codziennie cały Różaniec - dwadzieścia tajemnic. Jest to jakby wieniec różany składany u stóp Królowej. 


Przyjmowanie do Żywego Różańca

  1. Przyjmowanie do Żywego Różańca dokonuje się w kościele, najlepiej przy ołtarzu Matki Bożej, po Mszy św. lub nabożeństwie. (...)
  2. W każdej parafii należy prowadzić Księgę Żywego Różańca, do której wpisuje się imię i nazwisko przyjętych. (...) Przy uzupełnianiu przyjęcie do Żywego Różańca odbywa się bez uroczystych ceremonii i polega na wpisaniu imienia i nazwiska do Księgi, w miejsce osoby, która umarła lub na stałe wyjechała. (...) Na czele Róży stoi zelator lub zelatorka oraz ich zastępcy. Zelatorów mogą wybierać sami członkowie Żywego Różańca przy współudziale ks. opiekuna. Każda Róża obiera sobie Patrona, od którego bierze nazwę. Wszyscy zelatorzy Żywych Róż tworzą RADĘ ŻYWEGO RÓŻAŃCA, która spośród siebie wybiera Przełożonego i zastępcę. (...)


Miesięczna zmiana tajemnic różańcowych

Raz w miesiącu członkowie Żywego Różańca dokonują zmiany tajemnic różańcowych. (...) Istnieje podwójny system zmiany tajemnic, mianowicie przez losowanie lub przez ciągłą kolejność tajemnic. (...) 

Zmiana tajemnic w kościele następuje po Mszy św. lub po wieczornym nabożeństwie. Zawsze przewodniczy jej ks. opiekun, który w kilku słowach zachęca do życia chrześcijańskiego, podaje miesięczną intencję, błogosławi tajemnice przyniesione przez zelatora do ołtarza, wymienia nazwiska zmarłych w ostatnim miesiącu członków Żywego Różańca, odmawia jeden dziesiątek Różańca i kończy nabożeństwo pieśnią maryjną. 


Obowiązki w Żywym Różańcu 

  1. Zasadniczym obowiązkiem jest zapisanie imienia w Księdze i odmawianie codziennie jednego dziesiątka różańca.
  2. Udział w miesięcznej zmianie tajemnic różańcowych.
  3. Częste przystępowanie do Sakramentów świętych oraz udział w procesjach maryjnych.
  4. Rozszerzanie czci Maryi przykładem życia i działalnością apostolską.
  5. Odważne stawanie w obronie wiary i Kościoła na wzór św. Dominika.
  6. Udział w pogrzebie zmarłego członka Żywego Różańca oraz w modłach za spokój jego duszy. (...)

Galeria zdjęć

więcej